Vifon Lunchbox Kimchi
0

Pora na testowanie kolejnych wynalazków, tzw. gotowców. Tym razem na tapetę idzie Lunchbox Kimchi firmy Tan-Viet (słynne chińskie zupki) znaleziony w Biedronce, w cenie 3,99 zł /opakowanie (całkiem możliwe, że robione tylko dla Biedronki, bo nigdzie indziej ich nie widziałem – nawet na stronie vifon).  Wygląda jak kubek z “chińskiej patelni”, “china town” czy też “chińska chatka” – sugeruje, że nie będzie to po prostu zupka.

Producent na opakowaniu zamieścił opis:

Danie błyskawiczne o tradycyjnym koreańskim smaku z kluskami ryżowymi (pikantne)

No cóż, co znajdziemy w środku – makaron ryżowy, przyprawę chilli w proszku, olej z kawałkami “kimchi”, zestaw suszonych warzyw i aromaty, oraz magiczny widelczyk do drapania…
Przygotowanie proste, jak budowa cepa – wszystkie składniki wrzucamy do kubełka, zalewamy wodą do wysokości zaznaczonej linii, zamykamy pudło i czekamy 3 minuty.

I tutaj dość cenna uwaga – chilli jest w postaci “pudru”, przy wsypywaniu trzeba uważać żeby nie zaciągnąć go do nosa – cóż, ja mam końskie chrapy, więc zaciągnąłem i kichanko oraz kaszel przez 5 minut.

 

 

 

 

Po tym czasie danie mieszamy i jest gotowe do spożycia.

W praktyce do spożycia jest gotowe po około 5-7 minutach, gdyż po tym czasie gęstnieje.

W smaku… no cóż – jadłem dania z kimchi, jadłem oryginalne kimchi, robiłem sam kimchi i wiem, że lunchbox tylko z nazwy ma nawiązywać do tegokoreańskiego specjału. Makaron rzeczywiście ryżowy, ale jakiś taki rozgotowany – wygląda to jak breja zagęszczona mąką ziemniaczaną. Praktycznie nie ma smaku. Gdzieś przy końcu pojawia się lekka pikantność, ale nic, co by mogło powalić na kolana. Dziwne, bo zupka jest robiona w wietnamie i wyprodukowana wyłącznie dla firmy Tan-Viet.
Mam wrażenie, że gdyby zjadł ją rodowity Koreańczyk, to musiałby trzymać kichę, żeby nie popuścić ze śmiechu.
Jeżeli więc czaisz się na tą zupę, bo chcesz zasmakować w kimchi, to odpuść sobie zbędnego wydatku, jeżeli jednak nie masz w co zainwestować 4 zł – możesz przelać je do nas 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.