Soki tłoczone Sogo
0

25 czerwca 2014

Krótki opis z wizyty w sklepie firmy Sogo, producenta tłoczonych soków jabłkowych.

Do sklepu trafiłem przez przypadek – po prostu często przez miejscowość Gola przejeżdżam – znajduje się toto pomiędzy Lesznem a Gostyniem. Przy drodze znajduje się mały oszklony sklepik. Pewnego dnia postanowiłem się zatrzymać i w końcu zobaczyć co ciekawego w nim dostanę.

W sklepie poza sokami możemy też kupić jabłka. Na spróbowanie kupiłem 3 soki – półsłodki, kwaśny i jabłko z rabarbarem. Wszystkie w butelkach 250 ml, cena – 2,70 zł. Z tym ostatnim rozprawię się na początku – do jego przygotowania życie poświęciły 2 jabłka i rabarbar. W smaku delikatny, czuć i jabłko i rabarbar
, nie za słodki, mi nie podszedł za to mojej żonie smakował. Jeśli ktoś lubi rabarbar to będzie zadowolony. Za to i kwaśny i półsłodki mi wyjątkowo podeszły. Czuć że są z jabłek a nie wody, cukru i syropu. Soki te nie mają tego charakterystycznego żółtego koloru jaki mają zwykłe soki z koncentratu, nie walą też cukrem  są bez dodatków, jedynie pasteryzowane. Soki są mętne, kolory zresztą widać na zdjęciu.

BEz zbędnego rozpisywania się – soki mi po prostu zasmakowały. W kartonowym opakowaniu za 3l zapłacimy 19 zł więc cena jak najbardziej w porządku za bardzo dobry produkt. No i niby zdrowy ale kto na to patrzy.

 

sogo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.