Morwa biała – alternatywa dla słodkich przekąsek
0

17 czerwca 2015

Każdy z nas lubi słodkie przekąski – w postaci ciastek, babeczek, cukierków – niestety trudno się z takiego nałogu wyplątać. Uzależnienie od słodyczy to chyba podobny nałóg jak uzależnienie od papierosów czy innych używek – większość społeczeństwa nie potrafi tego rzucić z dnia na dzień. Jako, że moja waga idzie coraz to wyżej i przekroczyła już dawno 100 kg, postanowiłem nieco wyluzować ze słodyczami – a uwierzcie mi że jestem na nie strasznie łasy. Stwierdziłem, że muszę z dnia na dzień po prostu zaprzestać podjadania ciastek, batonów i innych zmodyfikowanych cukrów – stąd też padło na przekąski bardziej zdrowe, typu owoce.

Ale ile można jeść owoców – znajdzie się ktoś, kto powie – można –  ale nie o to przecież w tym wszystkim chodzi. Smak rodzynek dawno mi się znudził, a w sklepie trafiłem na cudowną rzecz – morwa biała suszona firmy HELIO – do tej pory roślina znana mi raczej z herbat.

Ów drzewo pochodzi z Chin i sięga 10 metrów i była hodowana przede wszystkim dla jedwabników – takich gąsienic, jakby ktoś nie wiedział – jest ich pożywieniem. Owoce morwy przypominają swoją budową jeżyny, a ich kolor jest dość zróżnicowany – możemy spotkać białą, różową czy czerwoną a nawet czarną. W paczce od Helio znajdziemy akurat białą.

Co w tym takiego fajnego – choćby konsystencja – owoc jest naprawdę porządnie wysuszony i rewelacyjnie chrupie pod naciskiem zębów, do tego słodki smak przechodzący jakby w miodowy. Świetnie sprawdzi się jako samodzielna przekąska, ale także jako dodatek do musli, jogurtu, koktajlów czy też w cieście.

I uwaga co najważniejsze – hamuje rozkład węglowodanów złożonych do cukrów prostych (glukozy), które wchłaniająsię do krwi, wyróżnia się także niską zawartością sodu oraz wysoka zawartością błonnika – a jak wiemy to pierwsze jest przydatne gdy mamy problemy z ciśnieniem krwi, a to drugie w przypadku zaparć – ot taka garść informacji całkiem zdrowotnych, dla tych przechodzących na dietę.

Co wyróżnia firmę Helio – a właśnie to, iż chyba jako jedni z nielicznych mają w swojej ofercie morwę białą, cena nie powala – opakowania 60 g to koszt około 9 zł – czy dużo, czy nie dużo – musicie ocenić sami.

Polecam powyższy produkt, jeżeli szukacie doświadczeń smakowych w owocach suszonych, a także jako alternatywę dla tuczących przekąsek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.