Dolce Vita – włoski klimat w pobliżu
0

Ostatnimi czasy zwiedzamy z moją lubą różne restauracje – ot tak, żeby przypomnieć sobie smaki, tudzież poznać zupełnie nowe. Dolce Vita nie jest nowością na bydgoskim rynku, ale to miejsce do którego chce się wracać. Przyznaję się bez bicia, byliśmy tam dwa razy, za pierwszym razem żeby spróbować, za drugim po prostu wróciliśmy – każdy kolejny, będzie powrotem do tego co dobre, żeby nie powiedzieć że bardzo. Restauracja znajduje się tuż obok hotelu Brda, ale jak na tak dobrą restaurację jest niestety moim zdaniem źle położona, dość mały parking, słaba widoczność podczas jazdy samochodem, wpływa na to iż trudno do niej trafić za pierwszym razem – z drugiej strony może to i lepiej, skoro dużo osób ją omija, to przynajmniej zawsze jest miejsce (mimo tego warto zrobić telefoniczną rezerwację, wieczorami Dolce Vita tętni życiem). Włoski styl pojawia się już na samym wejściu, sam budynek zrobiony jest z drewna i kamienia. Na wstępie witają nas butelki po winie, beczki oraz różnego rodzaju makarony i kwiaty. Sala na której mamy przyjemność pochłaniać dania przygotowane przez szefów kuchni, jest urządzona nie tylko ze stylem i smakiem, tam po prostu chce się przebywać. Panuje świetna atmosfera, zapach sezonowych kwiatów, miła obsługa to coś, czego wiele restauracji może pozazdrościć Dolce Vita. Ceny nie odstraszają, za zupę zapłacimy w granicach 10-12 zł, danie główne około 20 zł.

Zupa pomidorowa po prostu niebo w gębie, do tego ser mozzarella rozpływający się w ustach. Mule jakie mieliśmy okazję jeść są po prostu świetne, delikatnie polane sosem z sera Gorgonzola, który dopełnia ich smak. Świeże pieczywo, pięknie chrupie między zębami. Kurczak ze szpinakiem natomiast soczysty i nie przytłumiony innymi smakami. Mieliśmy okazję również kosztować kopytek szpinakowych, oraz zupy rybnej i dorady z bukietem warzyw. Wszystko doprawione ze smakiem, podawane ze świeżą oliwą z oliwek dobrą gatunkowo. W zupie rybnej nie tylko same ryby, ale również mule, krewetki itp. W moim odczuciu, widać że restauracja dba o jakość wydawanych dań. Czas oczekiwania umila włoska muzyka, która trzeba przyznać jest przyjemna i nie nudząca.

Obsługa z chęcią doradza w wyborze dań, jest możliwość mieszania dodatków, tak by przy jednym daniu móc posmakować kilku specjałów.

Restauracja Dolce Vita wpisuje się na listę miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.