Cafe Rongo – kawiarnia z prawdziwego zdarzenia
0

Nie wiem jak to jest, ale przy tegorocznym wyjeździe, trafiam na znakomite miejsca. 16 sierpnia jest dla mnie wyjątkową datą i chciałem ten dzień również w ten sposób spędzić – wybrałem cafe rongo w Świnoujściu, po przeczytaniu mnóstwa opinii chyba nie mogło paść na inną kawiarnię…

Do Rongo trafiliśmy około południa – świetna lokalizacja, dosyć miejsca zarówno na zewnątrz jak i w środku. Niby przy głównej ulicy, jednak całość zorganizowana w taki sposób, że zupełnie tego nie czuć. Na zewnątrz zadaszenie w postaci markizy, stoliki kilku osobowe z kocami – to jakby komuś było za zimno :). W środku natomiast stylowe kanapy, poduchy i wielka witryna z niesamowitymi ciastami. Od samego patrzenia leci ślinka!

Na ścianach zdjęcia – widać, że wybrane, dla każdego musiały znaczyć wiele.

Obsługa dyskretna, ale zarazem bardzo pomocna – zjawiła się w odpowiednim momencie. Zamówiliśmy wino, kawę mrożoną, cappuccino, mini tartę i sernik na zimno. Już po chwili (dosłownie 5 minut) zjawiła się obsługa z winem, zaraz potem pojawiła się kawa i ciasto. Niby nie można napisać o takiej kawiarni zbyt wiele – garstka obsługi, miłe miejsce – ale jednak jest coś co ciągnie Ciebie tam drugi raz – atmosfera – niby nic, a jednak to coś, co sprawia że każdy kolejny łyk kawy, czy też kęs ciasta poprawia Tobie nastrój – tak też jest w tym przypadku!

Będąc tam, masz wrażenie że zatrzymał się czas – chciałbym tam spędzać całe dnie, widać że pracownicy nie są tam za karę, ale dlatego że lubią to co robią. Poruszają się po kawiarni z lekkością wiatru – nie, nie przesadzam tym stwierdzeniem, jedynie utwierdzam się w tym, że oni naprawdę tam są – nie zauważalni, jednak zawsze uśmiechnięci i zadowoleni, chętni by doradzić pysznej kawy, tudzież świetnie przygotowanego ciasta.

Samo ciasto – co tu dużo mówić, niebo w gębie to za mało, lekkie, puszyste, przy tym świetnie zrównoważona słodycz z ew. kwaśnością owoców. Piękna dekoracja, nie narzucająca aromatu, nie tłumiąca smaku – jeśli grzeszyć to tylko w Cafe Rongo!

Ceny – wbrew pozorom nie z kosmosu, mimo iż smak rewelacyjny. Świetne miejsce na spędzenie czasu we dwoje czy też w większym gronie. Jeżeli więc nie masz pomysłu na słodkie popołudnie to Cafe Rongo jest dla Ciebie.

Polecam i dodaję do mapy ulubionych miejsc, za radość, która płynie od osób tam pracujących, profesjonalną obsługę, smak, a także aromat świeżo palonej kawy unoszący się w powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.