Bieluch z papryką, pomidorami i chilli
0

Jak dobrze wiecie, lubimy testować różne gotowe produkty. Część jest zjadliwa, część pyszna, inną należy unikać z daleka. Dziś chciałbym przedstawić jeden z “wynalazków” jakim jest firma “Bieluch” – pisząc wynalazek w tym momencie myślę naprawdę pozytywnie. Mleczarnia ma kilkanaście produktów nabiałowych, od twarogów, po jogurty poprzez serki do smarowania chleba i tutaj naprawdę zaskakująca sprawa. Większość firm ma oklepane smaki – serek naturalny, ze szczypiorkiem, z warzywami, z czosnkiem – nic nowego, czego przynajmniej raz w życiu człowiek nie jadł lub sam nie przygotował.

Bieluch wpadł na fajny pomysł, żeby zrobić serek z papryką, pomidorami i chilli – połączenie tego samego koloru i świetnych smaków to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. W składzie serka znajdziemy wsad z papryki, chilli i pomidorów, niestety pojawia się również zagęstnik w postaci gumy – zawsze zastanawia mnie fakt, iż takie cudo ładowane jest zazwyczaj do serków smakowych – po co? Idąc dalej, tak o to producent przedstawia swój produkt:

Kompozycja papryki, pomidora
i ognistego chili przywołuje
na myśl letnie wakacje
w Grecji lub Hiszpanii
i rozgrzewa w mroźne,
zimowe wieczory.

Trudno powiedzieć czy kojarzy się z Grecją czy Hiszpanią – ale może dla tego, iż nigdy nie byłem tam na wakacjach. W smaku jest delikatny, o dobrze wyczuwalnym paprykowo – pomidorowym smaku z nutką pikantności – nie jest to tzw. “urywacz”, więc każda osoba która obawia się wkładu z chilli, śmiało może go zjeść – gwarantuję, że nie będzie płakać. Całość świetnie komponuje się na świeżym pieczywie, nie trzeba smarować pod spód masłem – serek miło rozprowadza się na czymkolwiek. Gęstość jest odpowiednia, nie jest to zbita masa, nie jest również jak jogurt – można powiedzieć że pogranicze jogurtu greckiego (notabene ostatnio dość modnego).

Alternatywnie dobrze smakuje jako dip do różnego rodzaju warzyw, czy innych przekąsek typu krakersy czy chipsy. Cena Bielucha nie sprowadzi Was do bankructwa – spokojnie zmieścimy się w 2 zł w większości sklepów. Cóż więcej – świetna alternatywa dla oklepanych smaków, w dobrej cenie, dość zabawne opakowanie – więc i może dzieciaki skuszą się na taką przekąskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.