Jaga gyros – Oleśnica.
0

21 stycznia 2014

Witam po tradycyjnie już dłuższej przerwie :). Z racji pewnych zmian będę teraz częściej opisywał różnego rodzaju przybytki kulinarne Dolnego Śląska a rzadziej zaglądał do własnej kuchni. Już kilka miejsc/lokali mam upatrzonych ( mówię o Tobie, Hanoi w Gogolo… Gogoło… Gogl… w takiej wsi na  G) a na pierwszy ogień idzie lokal Jaga Gyros z Oleśnicy.

Ok, słowo „lokal” to trochę za dużo. Jest to taki tyci budyneczek, w środku mamy kompletny brak miejsca i 2 stoliki. Zamówiłem zestaw gyros, tortillę i frytki do tego. Kosztowało mnie to niecałe 30 zł – cena jak najbardziej znośna.

W zestawie standard – frytki, padlina i surówki. Frytki miękkie, niezbyt dobre. Surówka – no tutaj mamy standard kebabowni sprzed 10 lat – cięty w paski ogórek kiszony, kapusta pekińska i kukurydza. Ani to dobre ani ładne, no ale może ktoś lubi tam akurat przychodzić na surówki a ja się czepiam, nie wnikam.

No i król programu – mięso. Chciałoby się rzec padlina przez duże p. Mięsa w zestawie jest całkiem znośna ilość, niestety po spróbowaniu go w moment tracimy na nie ochotę. Mięso jest przede wszystkim bardzo miękkie, za bardzo, jakby po przyrządzeniu za długo leżało i czekało na szczęśliwego nabywcę. Kompletnie bez przypraw, tłuste no i po prostu niesmaczne. Sporo kebabów w życiu zjadłem, moja figura mi świadkiem ale tak niedobrego jak ten w Jadze dawno nie miałem w ustach. Kebab ten jadłem 31.12.13 ( widać jak długo się zbierałem do tego tekstu ;)) i całą sylwestrową imprezę bałem się że to mięso za chwilę wróci. Nie tą stroną którą powinno.

Lokal zaliczony, zdecydowanie odradzam. A jakby ktoś był głodny – kawałek dalej ( z drugiej strony to Oleśnica, tu wszystko jest co najwyżej kawałek dalej ) za kilkanaście złotych podają bardzo dobre pieczone pierogi z surówką, ale o tym innym razem.

Cały tekst obył się bez żartu ze szpitala z naprzeciwka z którego można brać mięso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.